Home | Statut | Zarząd | Współpraca | Ogłoszenia | Kontakt
Home Jestes w: Home
"W ciemności"- audiodeskrypcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Machowska   
Czwartek, 10 Maj 2012 18:06

Zapraszamy gorąco w imieniu CKWZ i naszej fundacji "LEPSZE DNI" na kolejną bezpłatną projekcję filmu z audiodeskrypcją w CKWZ.
Proszę zgłaszać chęć rezerwacji biletów na film "W Ciemności", o którym poniżej. / PILNE z uwagi na duże zainteresowanie/.
 
Rezerwacje do dnia 11.05.2012 proszę przesyłać podając ilość osób na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub smsem na nr tel. 602 572 582
 
W razie dokonania rezerwacji /a potem z przyczyn różnych losowych/ i niemożności bycia na wspomnianym filmie, proszę o informację: O ODWOŁANIU REZERWACJI lub WYZNACZONYM ZASTĘPSTWIE.
 
W CIEMNOŚCI: projekcja filmu z audiodeskrypcją połączona ze spotkaniem z AGNIESZKĄ HOLLAND
 
27 maja 2012 niedziela, godz. 14.30
wstęp bezpłatny
wejściówki do odbioru w CKWZ ul.Chociebuska 4-6 / Nowy Dwór / Wrocław
 
Produkcja: Polska/Niemcy/Kanada 2011
Reżyseria: Agnieszka Holland
Zdjęcia: Jolanta Dylewska
Obsada: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis
Skrypt: Urszula Wołos
 
Leopold Socha, Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ich życie.
 
Prawdziwą historię Leopolda Sochy i uratowanych przez niego Żydów opowiada najnowszy, przejmujący film Agnieszki Holland - polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, z wybitną rolą Roberta Więckiewicza i międzynarodową obsadą (m.in. nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem MFF w Berlinie Maria Schrader, Benno Fürmann, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Herbert Knaup, Krzysztof Skonieczny, Marcin Bosak, Julia Kijowska, Michał Żurawski). Autorem zdjęć jest Jolanta Dylewska.
 
Oscary 2012 - NOMINACJA Film Nieanglojęzyczny .
Projekcja filmu realizowana jest w ramach projektu „Wykluczeni z kultury”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Sprzęt wykorzystany do projekcji z audiodeskrypcją jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 
 

Zmieniony: Czwartek, 10 Maj 2012 18:10
 

Organizer