Home | Statut | Zarząd | Współpraca | Ogłoszenia | Kontakt
Home Jestes w: Home Jak pomóc?
Jak pomóc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 04 Marzec 2010 22:26

Wesprzyj działania fundacji. Możesz nam pomóc na dwa sposoby:1) PRZEKAŻ NAM     SWOJEGO PODATKU PODCZAS ROZLICZENIA ROCZNEGO:

Państwa to nic nie kosztuje. 1% jest potrącany z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu!!!Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Od 2007 roku pieniądze pochodzące z 1% przelewa Urząd Skarbowy, co powoduje, że aby przekazać wystarczy tylko wpisać w zeznaniu podatkowym potrzebne dane. Nie trzeba robić nic więcej!

W zeznaniach podatkowych za rok 2011 wystarczy wpisać jedynie nr KRS. Od tego roku zrezygnowano z podawania nazwy organizacji pożytku publicznego(OPP)

Możecie Państwo także zaznaczyć kwadracik "Wyrażam zgodę", co spowoduje przekazanie przez Urząd Skarbowy naszej Fundacji Państwa danych tzn. imienia, nazwiska, adresu oraz wysokości przekazanej kwoty. W konsekwencji będziemy wiedzieć komu bardzo serdecznie podziękować.


Oto potrzebne dane:

Nr KRS: 0000326747

Kwota 1% podatku zaokrąglona do pełnych dziesiątek groszy w dół.

 

Gdzie to wpisać, w konkretnych formularzach PIT, znajdziecie Państwo TUTAJ:

LUB BEZPOŚREDNIO: PIT 37, PIT 36, PIT 36L, PIT 38, PIT 39, PIT 28Fundacja, znajduje się w bazie danych organizacji NGO(dostępnym TUTAJ), ale przede wszystkim widnieje w wykazie organizacji uprawnionych do poboru 1% podatku przygotowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej(do ściągnięcia TUTAJ), co zdecydowanie świadczy o naszej wiarygodności.

 


2) PRZEKAZANIE DAROWIZNY NA PODANY PONIŻEJ NUMER SUBKONTA:


"Fundacja LEPSZE DNI"

ul. Częstochowska 51

54-031 Wrocław
BRE BANK Oddz. we Wrocławiu:
Nr rachunku bankowego: 21 1140 1140 0000 2121 1000 1001


                                                  

 

1% podatku przekazać mogą jedynie osoby fizyczne, darowizny zaś osoby fizyczne jak i prawne. Ze względu na fakt, iż  Fundacja "LEPSZE DNI" posiada status Organizacji Pożytku Publicznego wszelka przekazana pomoc podlega odliczeniu. Główna różnica pomiędzy tymi dwiema niezależnymi formami pomocy czyli tzw. 1% i darowizną polega na tym, iż 1% odpisujemy od podatku, zaś darowiznę przekazujemy w dowolnej kwocie i odpisujemy ją od dochodu, co w dalszej kolejności powoduje także pomniejszenie naszego podatku.


Podstawa prawna:

Osoby fizyczne rozliczają się na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 roku (tj. Dz. U. z 1991 r. nr 80 poz. 350 z późniejszymi zmianami), a osoby prawne na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych oraz o zmianie niektórych ustaw regulujących zasady opodatkowania(Dz. U. z 1992 roku, nr 21 poz. 86 z późniejszymi zmianami).


Więcej na temat:
-ulgi związanej z 1% przeczytacie Państwo tutaj: Link oraz tutaj Link
-ulgi z tytułu przekazanie darowizny przez osoby fizyczne tutaj:: Link
-ulgi z tytułu przekazania darowizny przez osoby prawne tutaj: Link

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Styczeń 2012 12:24
 

DFOP

Organizer


OPP

Fundacja została utworzona przez rodziców dzieci niepełnospraw- nych w celu niesienia pomocy po- trzebującym niepełnosprawnym:
  • dzieciom,
  • młodzieży,
  • dorosłym.

Doskonale znamy trudne realia codziennej nierównej walki na wielu płaszczyznach o tzw. „lepsze dni”.
Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Czytaj więcej

  

Podaruj nam 1% podatku!


Wspomóż działania Fundacji przekazując nam swój 1%. To nic nie kosztuje i jest bardzo proste. 1% potrącany jest z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu. Zdecyduj sam o jego alokacji!

Czytaj więcej ...