Home | Statut | Zarząd | Współpraca | Ogłoszenia | Kontakt
Home Jestes w: Home Podopieczni
Podopieczni fundacji PDF Drukuj Email

KAROL SZPRUTA


alt


Karol urodził się w 6 m-cu ciąży z 3 pkt. Apgar, ważył 800g, w bardzo ciężkim stanie, w zamartwicy, był niedotleniony, wystąpiły wylewy dokomorowe do mózgu przez co trwale uszkodziły mózg i zaszły nieodwracalne zmiany. Karol ma też hipoplazje /niedorozwoje/ różnych elementów mózgu – robaka móżdżku, ciała modzelowatego. Karolek jest głęboko uszkodzony i opóźniony psychoruchowo, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz retinopatię wcześniaczą tzn. odklejanie się siatkówki, miał już 5 operacji na oczka, jednak bez spodziewanych efektów. Na dzień dzisiejszy jest dzieckiem niewidzącym, ponadto ma wadę pęcherza – odpływ prawostronny II stopnia.

W maju i we wrześniu 2008r. nastąpiły ataki padaczki: pierwszy zakończony pobytem na intensywnej terapii.  Zaczyna siadać, nie chodzi, nie mówi, nie je samodzielnie tylko zmiksowane pokarmy z butelki, jest na diecie bezmlecznej, bezglutenowej, bezcukrowej-waży 16kg.


Całe życie Karolka i Jego twardych, dzielnymi Rodziców wypełnione jest badaniami, diagnozami lekarskimi, operacjami i rehabilitacjami. Jednak są bardzo powolne postępy i efekty Ich wspólnej, ciężkiej pracy np.: Karol zaczął klęczeć. Dla dziecka tak mocno uszkodzonego potrzebne są systematyczne, intensywne, specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne w profesjonalnych ośrodkach rehabilitacyjnych jak: ZABAJKA czy NEURON oraz ciągła rehabilitacja w miejscu zamieszkania. Jednakże ceny takich turnusów są bardzo duże. Koszt 2-tygodniowego turnusu wynosi 5100zł. Jest to ogromna kwota dla całej rodzinki, która nie należy do zamożnych. Rehabilitacja w miejscu zamieszkania jest bardzo ważna i konieczna, koszty comiesięczne są bardzo wysokie, są to kwoty rzędu 1000-1500 zł (hipoterapia, NDT - Bobath oraz akupunktura).

W 2016 roku Karol skończył już 13 lat. Jest większy, cięższy, silniejszy i cwańszy. Powoli staje się nastolatkiem, spragnionym życia i otaczającego świata, próbuje go poznawać i chłonąć na swój sposób.

"W temacie wzroku, na chwilę obecną medycyna nic nie jest w stanie zaoferować Karolowi, nadal nie widzi. Dlatego skupiliśmy się na motoryce dużej czyli pionizacji, nauce chodzenia, rehabilitacji ruchowej, aby umożliwić Mu lepsze bardziej samodzielne poruszanie.  Nie jest to łatwe, idzie ciężko i mozolnie. Dzięki determinacji Karolka i wielu ludzi zaangażowanych w Jego rehabilitacje efekty są powolne, ale nie poddajemy się i robimy wszystko w miarę Jego możliwości, aby zaczął chodzić" mówią rodzice podopiecznego.                                                   

W ciągu roku szkolnego Karol uczęszcza przez 5dni w tygodniu do Ośrodka OSTOJA (www.ore-ostoja.org.pl), gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry jest usprawniany ruchowo, logopedycznie, sensorycznie. W OSTOJI realizuje obowiązek szkolny poprzez wiele  przydatnych zajęć pomagających Mu się rozwijać i poznawać świat. Dzięki Waszej pomocy z 1%, w ubr. podatkowym, udało sfinansować się turnus w Krakowie w ośrodku MAŁY KSIĄŻĘ z użyciem super sprzętu Innowalk do „nauki chodzenia” oraz wiele innych rehabilitacji jak : terapia wodna na basenie, pionizacje z użyciem PRAGMY w SALUBERZE, integracja sensoryczna w DARUMIE.

Udało się również kupić Karolowi nową, czeską „brykę” wózek PATRON, ze starej już wyrósł…

Karol jak każde dziecko lubi zabawę w plenerze,  uwielbia wszelkie place zabaw, nadal jest fanem muzyki rockowej, motoryzacji i lotnictwaJ

alt

Rodzice każdego dnia walczą o lepsze życie i zdrowie chorego synka, o to aby mógł kiedyś samodzielnie wstać a może i chodzić, w co mocno wierzymy. Jednak, aby było to możliwe potrzebujemy Waszej pomocy. Nawet małe datki bardzo Im pomogą. Każda kwota jest ważna!
Apelujemy o pomoc, o Wasze serca! Każdy może pomóc!
Prosimy o wpłaty na turnusy rehabilitacyjne i rehabilitację, leczenie dla Karolka

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek „Karol Szpruta”

Możecie też wesprzeć przekazując mu darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 91 1140 1140 0000 2121 1000 1002 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje dla Karola Szpruty


_____________________________________________________________________________________________________


NATALIA JAROSZNatalia urodziła się w 2003roku z toksoplazmozą wrodzoną. Toksoplazmoza uszkodziła jej rozwój gałek ocznych co doprowadziło do zaniku i ślepoty oka prawego oraz szczątkowego widzenia oka lewego. Obecnie porusza się tylko przy pomocy białej laski.
Choroba nie była obojętna także na mózgu. Liczne zmiany w EEG i rezonansie głowy dały diagnozę Epilepsja, która niestety objawiała się atakami. Jest rozpoznana padaczka lekooporna.
Nie ominęły jej także inne schorzenia. Natalia leczy także chorobę Hashimoto, która uszkodziła jej tarczycę i do końca życia musi przyjmować kolejne leki. W 2019roku rozpoznano także zespół Gilberta.
Mimo wszystkich przeciwności losu Natalia jest cudowną nastolatką, która chce mieć przyjaciół i chce wyuczyć się w zawodzie masażysty, w szkole dla niewidomych, by móc kiedyś pomagać osobą niepełnosprawnym. Obecnie jej rozwój psychosomatyczny odbiega od normy i sama wymaga ciągłej rehabilitacji, szkoleń w zakresie orientacji przestrzennej oraz sprzętu specjalistycznego dla osób niedowidzących ( okularów, białej laski, lup, powiększalników...)
Pragniemy pomóc córce i prosimy Wszystkich o pomoc poprzez wpłatę 1%podatku na jej rehabilitację i sprzęt umożliwiający jej dążenie do samodzielności. Każdy rodzic pragnie by jego dziecko było samodzielne jak go zabraknie. My także. Zrobimy wszystko by mogła kiedyś żyć samodzielnie.
Od 2014 roku Natalia jest podopieczną wrocławskiej fundacji LEPSZE DNI. Za wszelkie wsparcie gorąco dziękujemy!


JAK POMÓC?


Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek „Natalia Jarosz”

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 
21 1140 1140 0000 2121 1000 1001  KONIECZNIE z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Natalii Jarosz
_____________________________________________________________________________________________________

   PATRYCJA CHRUSZCZ

 Patrycja (10lat) pogodna, pracowita, ciekawa ludzi i świata.
Urodziła się z poważnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego, niepełnosprawna od urodzenia. Nie chodzi samodzielnie, duże opóźnienie psychoruchowe, ma padaczkę lekooporną, mówi pojedyncze wyrazy, uczęszcza do szkoły z przyjemnością:)

 Oto co napisała:) o sobie na swojej www: :)
"Mam na imię Patrycja.
Urodziłam się wiosną 2003roku. Jestem już dużą dziewczynką i coraz lepiej sobie radzę w życiu. Nie jest mi łatwo, nie umiem sama chodzić i nie mogę biegać z innymi dziećmi. Ale jak będę dużo ćwiczyć to kiedyś mi się to uda. Wszyscy trzymają za mnie kciuki. Chodzę do przedszkola integracyjnego. Mam super koleżanki, które bardzo lubią się ze mną bawić, ciągle mi coś tłumaczą i pomagają w chodzeniu. W przedszkolu mam mnóstwo zajęć, Panie nie dają mi wytchnienia. Oprócz przedszkola jeżdżę z mamą na ćwiczenia do naszej kochanej Kasi, która uczy mnie chodzić i jeszcze do pani Dorotki, która uczy mnie mówić. Mama mówi, że trafiłyśmy na najlepszych terapeutów na ziemi, a jak mama tak mówi to znaczy, że tak jest. Ja też tak myślę, bo inaczej nie lubiłabym tam chodzić. Bardzo podoba mi się to, że wszyscy mnie chwalą za każde nowe osiągnięcie, dodaje mi to energii do dalszej ciężkiej pracy. Co jakiś czas jeżdżę także z moimi rodzicami do ZABAJKI. To jest taki ośrodek rehabilitacyjny, do którego przyjeżdżają chore dzieci i ćwiczą ile sił, aby zrobić malutki kroczek do przodu. Najważniejsze jest to, że rodzice kochają mnie najmocniej na świecie i zrobią wszystko żebym była szczęśliwa, a tutaj opisują moje osiągnięcia i trudy naszego życia. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób mi pomagają. Cieszę się, że mam wielu przyjaciół."JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Patrycja Chruszcz".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 85 1140 1140 0000 2121 1000 1013
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Patrycji Chruszcz

Więcej o Patrycji przeczytasz na jej stronie www: http://patrysia.ovh.org/


_____________________________________________________________________________________________________ 

   MACIEJ JACH

  „Maciek urodził się całkowicie zdrowy 26 września 2002 roku we Wrocławiu.
  Miał 6 tygodni, kiedy pojawiły się u niego pierwsze napady epilepsji. W ciągu
  pierwszego roku życia ponad 250 napadów padaczkowych, podczas których
  na długo tracił przytomność. Przez wiele tygodni Maciek przebywał w Dolnośląskim
  Centrum Pediatrycznym im. Korczaka, na oddziale Neurologii Dziecięcej, gdzie
  próbowano dobrać leki, które powstrzymałyby napady i ustalić przyczyny epilepsji.
  Okazało się też, że choroba miała tak ciężki przebieg, że rozwój Maćka został zakłócony.
  Konieczna była rehabilitacja. Zaczęliśmy szukać, czytać, pytać. Życie rodziny zmieniło
  się całkowicie.Dziś Maciek ma 11 lat. Mimo wykonania przeróżnych, bardzo specjalistycznych badań w dalszym ciągu nie wiadomo, co wywołało epilepsję. Obecnie napady występują rzadko – kilka razy w roku. Maciek mimo choroby jest przemiłym chłopcem   o radosnym usposobieniu. Nie potrafi większości rzeczy, które jego rówieśnikom przychodzą bez trudności. W efekcie pracy wielu ludzi: lekarzy, terapeutów, rodziny, Maciek potrafi chodzić za rączkę, nawet wchodzić po schodach, samodzielnie pić, zjeść kanapkę, sygnalizuje potrzeby fizjologiczne, wykonuje proste polecenia.
Dziś już wiemy, że Maciek zawsze będzie potrzebował leków przeciwpadaczkowych, że nigdy nie dogoni swoich rówieśników, prawdopodobnie nie będzie mówił i zawsze będzie potrzebował pomocy. Wiemy też, że intensywna, wielokierunkowa rehabilitacja daje mu szansę na pewną samodzielność.
Maciuś czwarty rok uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego, przy ul. Górnickiego we Wrocławiu, gdzie opiekują się nim: pedagog, logopeda, rehabilitanci. Każdego dnia, w każdej chwili, rodzina i rehabilitanci Ośrodka pracują z Maćkiem, ucząc go najprostszych umiejętności. Kilka razy w roku Maciek uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych, co jest możliwe dzięki pomocy życzliwych ludzi, ponieważ wyjazdy są bardzo drogie.
Patrząc na te minione lata, możemy powiedzieć, że Maciek miał szczęście. A my razem z nim. Trafialiśmy na dociekliwych i życzliwych lekarzy, na oddziale neurologicznym bywaliśmy tak często, że jeszcze czujemy się tam, jak w domu. W Ośrodku opiekują się Maćkiem przesympatyczni terapeuci. Na swojej drodze spotykamy wielu cudownych ludzi, którzy dzielą się z nami wiedzą i sercem.”

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Maciej Jach".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 10 1140 1140 0000 2121 1000 1005
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Macieja Jacha

Więcej o Maćku i akcji „Maciek Biega” przeczytacie na  stronach internetowych: http://maciekja.webd.pl, http://maciekbiega.pl/index.html.


_____________________________________________________________________________________________________


MAKS DRYTKIEWICZ

 

Maks Drytkiewicz 16 latek. Skrajne wcześniactwo (27 tydzień), niepełnosprawność wzrokowa, dipareza spastyczna - niepełnosprawność ruchowa, Maks od 3 m-ca życia jest rehabilitowany z powodu wcześniactwa i zaburzeń ośrodkowej koordynacji nerwowej jak i niepełnosprawności wzroku.

Maks to wielki wojownik, w swoim życiu przeszedł kilka zabiegów, poradził sobie z niedotlenieniem, tętniakiem, zmagał się z retinopatią III stopnia, porażeniem dziecięcym, Nigdy się nie poddaje i cały czas walczy ze sprawnością po porażeniu zmagając się cały czas z niepełnosprawnością wzroku. Chce być dobrym pływakiem. Jako nastolatek walczy o życie bez barier jakie mają jego rówieśnicy.

Prosimy o wpłaty na leczenie, rehabilitacje dla Maksa Drytkiewicza na nr subkonta: 19 1140 1140 0000 2121 1000 1037

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

_____________________________________________________________________________________________________


 MATEUSZ NĘDZYŃSKI


Mateuszek lat 13, inteligentny i bystry, a do tego z poczuciem humoru i zarażający dużą dawką optymizmu, urodził się jako wcześniak w 32tyg. ciąży. Od urodzenia cierpi na MPD z silną spastyką, retinopatię, a także na wiele wad wrodzonych układu płciowo-moczowego i pokarmowego. Do tej pory przeszedł wiele operacji, obecnie jest po trzykrotnej osteotomii stawów biodrowych. Nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, nie chodzi, nie pełza, mówi pojedyncze wyrazy, bardzo słabo widzi. Uczęszcza obecnie do szkoły dla dzieci z MPD.

CELE: maksymalne usprawnianie (pionizacja) i nauka podstawowych czynności poprzez stałą rehabilitację w domu i na turnusach rehabilitacyjnych, zakup sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego oraz pomocy dydaktyczno-edukacyjnych.


JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Mateusz Nędzyński".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 74 1140 1140 0000 2121 1000 1017
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Mateusza Nędzyńskiego_____________________________________________________________________________________________________


  BŁAŻEJ SKORUPSKI

Wspaniale uduchowiony, przesympatyczny młodzian.  Powracający do rzeczywistości i kontaktu z otoczeniem po długiej chorobie, potrzebujący Twojego wsparcia w realizacji trudnego zadania jakim jest adaptacja z bliskimi osobami, znajomymi i środowiskiem. Twoja pomoc w wysokości 1% przyczyni się do spełnienia jego marzeń. 

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Błażej Skorupski".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 80 1140 1140 0000 2121 1000 1006
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Błażeja Skorupskiego.


 _____________________________________________________________________________________________________  ELŻBIETA JAŃCZAK

Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe na zakup protezy nogi.
Choruję od lat 70tych , zaczęło się od cukrzycy, w wyniku której doszło do uszkodzenia nerki. Po przeszczepie /nieudanym/ wdały się komplikacje. Przez co straciłam lewą nogę. Amputowano ją kilka lat temu. Od tamtej
pory jestem osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Stale leczę się na cukrzycę, co 2dni jestem dializowana. Ponadto, aby nie dochodziło do zatorów wymagam stałej rehabilitacji ruchowej, ćwiczę z rehabilitantem kilka razy w tygodniu w domu.

Nie jestem osobą zamożną, utrzymuję się z renty, niestety nie stać mnie na te wydatki. Mimo ciężkiej sytuacji nie straciłam chęci do życia, wierzę, że z pomocą ludzi dobrej woli uda mi się zrealizować moje marzenie. Bardzo chciałabym znowu chodzić, proteza jest moją przepustką do powrotu do prawie normalnego życia.

Nie chcę być ciężarem dla moich bliskich, a wręcz przeciwnie.
Proteza jest bardzo droga i niestety nie jestem w stanie sama jej sfinansować. Dlatego proszę o pomoc. Koszt   protezy to około 45 tys. zł. Jeśli Ktoś z Państwa może mnie wesprzeć będę ogromnie wdzięczna i szczęśliwa. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i serce.

 Z poważaniem – Elżbieta Janczak


JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Elżbieta Janczak".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 69 1140 1140 0000 2121 1000 1010
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Elżbiety Janczak.


 _____________________________________________________________________________________________________EDYTA ŻYZNOMIRSKA 
 
Kim jestem???
Ano zwykła baba ze mnie: czasem miła i do rany przyłóż, innym razem bez kija nie podchodź.
A dlaczego Baba???
Mój Ślubny zwykł mawiać, że nie ma czegoś takiego na świecie jak "baba"... mawiał tak do czasu, kiedy ze mnie czasem "baba" zaczęła wyłazić. Wtedy się zaczął uśmiechać i mówiąc: ...bądź żonką:)
 
 
Na cukrzycę jestem chora od 6 lat. Początkowo moja Słodka Koleżanka Cukrzyca siadła w kątku i można ją było prawie głodem zamorzyć...a właściwie odpowiednią dietą. Niestety zaczęła się coraz bardziej panoszyć. W 2010 roku zaprosiła swoją koleżankę Insulinę... wtedy zaczęły się tzw. schody... na dodatek od stycznia 2011 roku miałam mocno utrudniony dostęp do diabetologa, bo... hmmm... coby tu teraz nie napisać to normalni ludzie i tak nie uwierzą... NFZ stwierdziło, że nie ma potrzeb tak dużych(?!) kontraktów na Wrocław i zmniejszyło ich liczbę... tak, że sporo z pacjentów zmuszono do prowadzenia cukrzycy w poradniach POZ...
W tym miejscu nadmienię też, że z trójki moich dzieci dwoje urodziło się z poważnymi wrodzonymi wadami serca, które to wady z dużym prawdopodobieństwem - przynajmniej tak twierdzą lekarze - powstały dlatego, że już wtedy chorowałam na cukrzycę utajoną. Wady były na tyle poważne i skomplikowane, że zakończyły się odejściem moich córeczek.
W maju 2011 miałam wypadek, po którym w wyniku naprężeń pojawiła się w bliźnie pocesarkowej przepuklina wielkości 7cm. Konieczna stała się możliwie natychmiastowa operacja, która została wyznaczona na 29 lipca 2011. Wypisano mnie jednak ze szpitala, bo okazało się że poziomy glukozy dyskwalifikują mnie!!! Za duże ryzyko powikłań!!! Doktory załatwiły mi pobyt w Klinice Metabolicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie... Tam odstawiono insulinę i postanowiono leczyć lekiem o nazwie Victoza. Jako powikłanie cukrzycy choruję też na nadciśnienie i również na to schorzenie przyjmuje na stałe leki. Jako cukrzyk muszę prowadzić profilaktykę stopy cukrzycowej, zatem używam w tym celu specjalistycznych maści. Obecnie moje leczenie koordynuje poradnia diabetologiczna w Krakowie, na konsultacje muszę dojeżdżać z Wrocławia.
Victoza to lek, który potrzebny mi jest do życia... miesięcznie potrzebuję 3 strzykawko-ampułki... koszt miesięczny kuracji w moim przypadku to 700-1000zł... jest mi głupio prosić o pomoc, ale trudno... mam dla kogo żyć i być sprawną! Jeżeli chcesz wspomóc moją walkę o zdrowie i sprawność możesz to zrobić poprzez wpłatę choćby drobnej kwoty na moje subkonto w Fundacji "Lepsze Dni", odpis 1% podatku w tym roku i kolejnych latach lub też przez zakup rękodzieła - mojego i ofiarowanego z przeznaczeniem na wspomożenie mojej walki.
Za każdą pomoc serdecznie dziękuję...

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Edyta Żyznomirska".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 47 1140 1140 0000 2121 1000 1018
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Edyty Żyznomirskiej.


 _____________________________________________________________________________________________________


  KAROLINA KOZŁOWSKA


Karolina miła 19 latka, wcześniak z ciąży mnogiej, od urodzenia niepełnosprawna, MPD czterokończynowe, umiarkowane upośledzenie umysłowe. Miała 5 operacji ortopedycznych, 3 operacje nefrologiczne i 1 operację okulistyczną, wiele już przeszła. Obecnie jest na wózku, ale próbuje samodzielnie chodzić przy balkoniku.
CELE: stała rehabilitacja w miejscu zamieszkania oraz na turnusach rehabilitacyjnych, zakup sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego.


JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Karolina Kozłowska".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 04 1140 1140 0000 2121 1000 1016
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Karoliny Kozłowskiej.


 _____________________________________________________________________________________________________

    PATRYK GÓRNIK


 
  "Autystyczne dzieci są różne: nie słuchają ale słyszą, nie patrzą ale widzą,
  nie okazują uczuć ale czują emocje kierowane do nich,
  nie mówią  ale ich milczenie jest krzykiem o pomoc…”

  Patryk ma 8 lat i od urodzenia cierpi na AUTYZM- chorobę oszukującą zmysły oraz epilepsję.
  Tylko systematyczna rehabilitacja i leczenie dają Mu szanse na normalne funkcjonowanie.
  Możesz mu pomóc wyrwać się z zaczarowanego świata Autyzmu - Twój 1% to jego krok do normalnego życia. 

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Patryk Górnik".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 
30 1140 1140 0000 2121 1000 1033  z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Patryka Górnika.

 _____________________________________________________________________________________________________

KINGA OWCZAREK


alt


Mam na imię Kinga i mam niecałe 27lat.  Choruję od 2-ego roku życia (stwierdzona w wieku 6 lat,  ze względu na problemy z wykryciem) na Miastenię Granis.
Jest to choroba autoimmunologiczna blokująca przepływ  nerwowo-mięśniowy tzw osłabienie mięśni. Początkowo  choroba objawiała się zezem, podwójnym widzeniem i  opadaniem powiek. Przez 4 lata lekarze myśleli, że to guz mózgu.  Chorobę wykryto mi gdy miałam lat 6 w  Warszawie w szpitalu na ul. Banacha(tam leczę się do dziś).
Następnie choroba przejęła resztę mięśni poczynając od  mięśni rąk, nóg, przełyku. Przez osłabione mięśnie ciężko mi było utrzymać postawę ciała przez co nie mogłam utrzymać zarówno głowy jak i tułowia w pionie. Co 2-3 godzin muszę przyjmować leki, bo gdy ich zabraknie lub ich zapomnę to nie jestem w stanie funkcjonować.Proszę o pomoc finansową  w formie przekazania 1% podatku lub darowizny na rehabilitację i leki, które mogę brać rzadziej i są skuteczniejsze w walce z objawami Miasteni. Niestety są dostępne tylko w Niemczech  i bardzo drogie.

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Kinga Owczarek".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta:
73 1140 1140 0000 2121 1000 1035 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Kingi Owczarek.

 _____________________________________________________________________________________________________

ARTUR FLONC

alt

Mam na imię Artur. Urodziłem się w 1987 roku. Choruję na dziecięce porażenie mózgowe. W drugiej klasie szkoły podstawowej przeszedłem operację nóg, a potem ciężką rehabilitację po której stanąłem na nogi. Poruszam się o balkoniku. Przez to szybko zdzierają się podeszły butów. Kiedy chodzę w butach o gorszej jakości wytrzymują 2-3 wyjścia, a gdy kupię buty o wyższej jakości posłużą mi od około pół miesiąca do nawet 2 miesięcy. Jestem osobą aktywną. Moją pasją jest kibicowanie Śląskowi Wrocław. Często chodzę na ich mecze (dzięki Klubowi Kibiców Niepełnosprawnych wejściówki na mecze Śląska mam darmowe). Co około pół roku-rok muszę kupować nowy chodzik by móc wyjść z domu. Zakup chodzika jest dla mnie obciążeniem finansowym, na który niejednokrotnie zmuszony byłem brać kredyt (od Państwa należy się tylko dofinansowanie do zakupu 1 chodzika na 2 lata). Dzięki pieniądzom z 1% podatku i darowizn mógłbym kupować obuwie o lepszej jakości, które dłużej by mi służyło oraz nie musiałabym brać kredytów na kolejne chodziki. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Artur Flonc".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 31 1140 1140 0000 2121 1000 1015 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Artura Flonca


_____________________________________________________________________________________________________


EWA LEŚNIAK

JAK POMÓC?


Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Ewa Leśniak".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 37 1140 1140 0000 2121 1000 1004 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Ewy Leśniak

_____________________________________________________________________________________________________

RENATA SKULSKA

JAK POMÓC?


Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Renata Skulska".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 53 1140 1140 0000 2121 1000 1007 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Renaty Skulskiej

_____________________________________________________________________________________________________

DOMINIKA SKONIECZNA

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Dominika Skonieczna".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 96 1140 1140 0000 2121 1000 1009 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Dominiki Skoniecznej

_____________________________________________________________________________________________________

PIOTR SOBULSKI

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Piotr Sobulski".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 58 1140 1140 0000 2121 1000 1014 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Piotra Sobulskiego

_____________________________________________________________________________________________________

WIKTOR CIBOR

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Wiktor Cibor".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 90 1140 1140 0000 2121 1000 1020 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Wiktora Cibora

_____________________________________________________________________________________________________

PATRYK NAWROCKI

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Patryk Nawrocki".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:

mBANK O/Wrocław Nr konta: 63 1140 1140 0000 2121 1000 1021 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Patryka Nawrockiego.

_____________________________________________________________________________________________________

KACPER OLEJNICZAK

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Kacper Olejniczak".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 36 1140 1140 0000 2121 1000 1022 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Kacpra Olejniczaka.

_____________________________________________________________________________________________________

RENATA OPAS

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Renata Opas".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 09 1140 1140 0000 2121 1000 1023 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Renaty Opas.

_____________________________________________________________________________________________________

ŁUKASZ BAGIŃSKI

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Łukasz Bagiński".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 79 1140 1140 0000 2121 1000 1024 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Łukasza Bagińskiego

_____________________________________________________________________________________________________


ANETA BACZMAŃSKA

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Aneta Baczmańska".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 52 1140 1140 0000 2121 1000 1025 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Anety Baczmańskiej.

_____________________________________________________________________________________________________

FILIP KUZYK

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Filip Kuzyk".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 95 1140 1140 0000 2121 1000 1027 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Filipa Kuzyka.

_____________________________________________________________________________________________________

PIOTR OSIAK

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Piotr Osiak".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 68 1140 1140 0000 2121 1000 1028 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Piotra Osiaka.

_____________________________________________________________________________________________________


IGNACY STARZYŃSKI

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Ignacy Starzyński".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 41 1140 1140 0000 2121 1000 1029 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Ignacego Starzyńskiego.

_____________________________________________________________________________________________________

MONIKA MICHNIK

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Monika Michnik".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 14 1140 1140 0000 2121 1000 1030 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Moniki Michnik.

_____________________________________________________________________________________________________


JOLANTA OPAROWSKA

JAK POMÓC?

Przekaż 1% podatku: wystarczy wpisać w PIT nasz nr KRS: 0000326747, a w celu szczegółowym dopisek "Jolanta Oparowska".

Możecie też wesprzeć przekazując darowiznę:
mBANK O/Wrocław Nr konta: 84 1140 1140 0000 2121 1000 1031 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitacje Jolanty Oparowskiej.

_____________________________________________________________________________________________________


_____________________________________________________________________________________________________


alt

NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI...


  „Nie odchodzi się tak naprawdę i tak zupełnie,
  bo mimo wszystko –pozostaje się
  w czyjejś pamięci i czyimś czekaniu”

Kochani zapamiętamy Was jako twardzieli, który zawsze dawali ciepło i uśmiech drugiemu człowiekowi, jako twardzieli, który nie poddawali się do końca swoich dni. Niech Pan Bóg obdarzy Was miłością nieskończoną za dobroć,  którą zawsze mieliście w Waszych sercach.
Na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci.


  W dniu 1 czerwca 2010r. odszedł nasz wspaniały Przyjaciel i podopieczny- Kacper Skulski.

  Film o Kacperku oglądniesz TUTAJ 

   W dniu 16 listopada 2012r. odszedł nasz wspaniały Przyjaciel i podopieczny- Józef Witkowski


   W dniu 18 listopada 2012r. odszedł nasz wspaniały Przyjaciel i podopieczny- Jakub Piśmienny


alt   W dniu 22 grudnia 2016r. odszedł nasz wspaniały Przyjaciel i podopieczny- Hubert Urbaniak
 

Organizer


OPP

Fundacja została utworzona przez rodziców dzieci niepełnospraw- nych w celu niesienia pomocy po- trzebującym niepełnosprawnym:
  • dzieciom,
  • młodzieży,
  • dorosłym.

Doskonale znamy trudne realia codziennej nierównej walki na wielu płaszczyznach o tzw. „lepsze dni”.
Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Czytaj więcej

  

Podaruj nam 1% podatku!


Wspomóż działania Fundacji przekazując nam swój 1%. To nic nie kosztuje i jest bardzo proste. 1% potrącany jest z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu. Zdecyduj sam o jego alokacji!

Czytaj więcej ...