Home | Statut | Zarząd | Współpraca | Ogłoszenia | Kontakt
Home Jestes w: Home Działalność Publiczne przedszkole specjalne ‘’WESOŁE ŻABKI”
Publiczne przedszkole specjalne ‘’WESOŁE ŻABKI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Machowska   
Wtorek, 30 Grudzień 2014 17:34
Pragniemy przestawić Państwu nowo powstałe publiczne przedszkole specjalne ‘’WESOŁE ŻABKI”, które znajduje się we Wrocławiu ul. Zagaje 16 (Świniary, wyjazd na Oborniki śląskie)
Jak wskazują założyciele głównym celem, jaki ma zostać osiągnięty podczas pobytu dzieci w przedszkolu jest osiągnięcie przez nich jak największej samodzielność w czynnościach codziennego życia.
Przedszkole jest dostosowane dla dzieci od 2,5 roku życia z niepełnosprawnościami sprzężonymi, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Dzieci mogą uczęszczać do przedszkola w godzinach 7.00-16.00, przy czym podstawa programowa jest realizowana w godzinach 9.00-14.00. W tym czasie odbywają się zajęcia grupowe oraz indywidualne.
Każde dziecko będzie miało określony swój indywidualny plan zajęć dostosowany do ich potrzeb oraz do potrzeb rodziców (rodzaj i ilość zajęć jest dostosowana do danej potrzeby dziecka a nie ustalona odgórnie jak np. 2h rehabilitacji w tyg. lub 1h logopedy). W ustalaniu planu zaangażowani będą również rodzice, którzy posiadają swoje oczekiwania co do celów.
Plan zajęć będzie ustalany poprzez zespół terapeutyczny w skład którego będzie wchodzić:
- lekarz rehabilitacji ruchowej
- fizjoterapeuta
- pedagog specjalny
- psycholog
-logopeda
oraz rodzic
Dzięki temu będzie można określić wieloaspektowe formy działania oraz wszyscy terapeuci będą mieli wspólny cel i kierunek działania.
Podczas zajęć grupowych na sali do każdej grupy jest przypisany pedagog specjalny oraz pomoc nauczyciela, która jest jednocześnie fizjoterapeutą, żeby proces nauki prawidłowych funkcji odbywał się przez ciągłą stymulację. Założyciele chcieliby także nawiązać współpracę z uczelniami, żeby każde dziecko posiadało swoją indywidualną opiekę.
Terapie prowadzone w przedszkolu to:
- pedagogiczne(arteterapia, choreoterapia itp.)
- logopedyczna
- psychologiczna(również dla rodziców )
- fizjoterapeutyczna(NDT-BOBATH, PNF, FITS, DNS itp.)
- hipoterapia
- integracja sensoryczna
W dalszej współpracy organizatorzy planują szukać również innych rodzajów zajęć jak np. basen itp.
Ważnym aspektem, który chcą realizować jest integracja. Współpracują z lokalną szkoła i przedszkolem, co pozwala na organizowanie wspólnych zajęć, zabaw itp. Przynajmniej raz w miesiącu ( w miarę możliwości ) planują organizację różnego rodzaju wyjazdy i wycieczki.

Koszty:
Koszty, które ponoszą rodzice są związane z wyżywienie oraz koszt za tzw. godziny, w których dziecko chodzi do przedszkola poza podstawa programową. Całkowity koszt nie powinien przekraczać ok 350 zł miesięcznie.
Dowóz dzieci leży po stronie gminy.


W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt
Marta Rylokowska-Maciążek
695 834 565
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www. mar-tusia.pl

Zmieniony: Wtorek, 30 Grudzień 2014 17:45
 

Organizer


OPP

Fundacja została utworzona przez rodziców dzieci niepełnospraw- nych w celu niesienia pomocy po- trzebującym niepełnosprawnym:
  • dzieciom,
  • młodzieży,
  • dorosłym.

Doskonale znamy trudne realia codziennej nierównej walki na wielu płaszczyznach o tzw. „lepsze dni”.
Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Czytaj więcej

  

Podaruj nam 1% podatku!


Wspomóż działania Fundacji przekazując nam swój 1%. To nic nie kosztuje i jest bardzo proste. 1% potrącany jest z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu. Zdecyduj sam o jego alokacji!

Czytaj więcej ...