Home | Statut | Zarząd | Współpraca | Ogłoszenia | Kontakt
Home Jestes w: Home Działalność Wrocławski Bieg Nadziei
Wrocławski Bieg Nadziei PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Machowska   
Piątek, 22 Czerwiec 2012 18:27

"Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Impreza odbywa się pod hasłem "Daj piątaka na raka" – uczestnicy w dniu biegu w Biurze Zawodów na Stadionie Olimpijskim uiszczają opłatę minimum 5 zł w postaci wykupienia cegiełki. Start o godzinie 10, zapisy od godziny 8.

Zawodnicy będą biegli po trasie za Stadionem Olimpijskim, wzdłuż wałów między mostem Chrobrego (Swojczyckim), a mostami Jagiellońskimi. Dystans 6 kilometrów został specjalnie wybrany tak, aby w zawodach mogli wystartować również amatorzy lub osoby nie trenujące na co dzień i w ten sposób wspomóc cel charytatywny.

Dla uczestników biegu przewidziane są medale oraz dyplomy. Dla zwycięzców nagrody rzeczowe.

Kosmiczny bieg

Oprawa samego biegu będzie... kosmiczna. Trasę będą zabezpieczały postacie z Gwiezdnych Wojen – wszystko dzięki wsparciu Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, a dokładnie Rebel Legionu, który specjalizuje się w odtwarzaniu strojów, broni i wszelkich elementów związanych z gwiezdną sagą Lucasa.

W trakcie imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy "do puszki". Zostanie również ustawiony Mobilny Punkt Poboru Krwi.

Po biegu, tuż obok stadionu są przewidziane atrakcje dla zawodników oraz osób towarzyszących, które przyjdą kibicować. Odbędzie się prezentacja Rebel Legionu, a najmłodsi będą mieli okazję pomalować twarz w barwy postaci Imperium. W orientalnych rytmach odbędzie się pokaz tancerek Zumby, będzie można dowiedzieć się jak zadbać o kondycję oglądając pokaz pilatesu lub słuchając porad specjalistów od Nordic Walking.

Bieg po hindusku

Nie zabraknie również czegoś dla ciała – podczas imprezy będzie można skosztować hinduskich potraw, które przygotują członkowie Fundacji DarMa razem z Instytutem Studiów Azjatyckich

Będzie można również skosztować pysznych ciast domowej produkcji znanej wrocławskiej blogerki Marty Baran cakes-and-the-city.blogspot.com, ekipy z portalu jedzeniadorzeczy.pl oraz najlepszej kawy w mieście ze specjalnymi dodatkami. Będzie także stoisko z lodami oraz watą cukrową.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w biegu na dystansie 6 kilometrów mogą zapisywać się przez strony na facebooku. Wystarczy wejść na funpage Wrocławski Bieg Nadziei, kliknąć w zamieszczony tam link, podać swoje dane i w ten sposób zarejestrować się. Ci, którzy nie mają facebooka mogą napisać maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – dostaną w ten sposób informację z linkiem. Warto się pospieszyć – organizatorzy przewidują 200 uczestników biegu, jednak ci, którzy nie dostaną się na listę podstawową, zostaną wpisani na listę rezerwową.

Fanpage: Wrocławski Bieg Nadziei

Email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Co: Wrocławski Bieg Nadziei

Gdzie: plac przed Stadionem Olimpijskim

Kiedy: 30 czerwca, sobota, zapisy godzina 8, start godzina 10

Dlaczego: zbieramy na rehabilitację i leczenie studenta chorego na raka

Kontakt z organizatorami Wrocławskiego Biegu Nadziei:

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "

Zmieniony: Piątek, 22 Czerwiec 2012 18:34
 

Organizer


OPP

Fundacja została utworzona przez rodziców dzieci niepełnospraw- nych w celu niesienia pomocy po- trzebującym niepełnosprawnym:
  • dzieciom,
  • młodzieży,
  • dorosłym.

Doskonale znamy trudne realia codziennej nierównej walki na wielu płaszczyznach o tzw. „lepsze dni”.
Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Czytaj więcej

  

Podaruj nam 1% podatku!


Wspomóż działania Fundacji przekazując nam swój 1%. To nic nie kosztuje i jest bardzo proste. 1% potrącany jest z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu. Zdecyduj sam o jego alokacji!

Czytaj więcej ...