Home | Statut | Zarząd | Współpraca | Ogłoszenia | Kontakt
Home Jestes w: Home Działalność Największy koncert w dziejach Wieczorów Złotnickich!
Największy koncert w dziejach Wieczorów Złotnickich! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Machowska   
Sobota, 18 Maj 2013 12:40
19.05.2013 (niedziela), pod patronatem medialnym Telewizji Polskiej, Radia RMF Classic ( http://www.rmfclassic.pl/ ) oraz Gościa Niedzielnego
w Parafii Matki Bożej Różańcowej Wrocław-Złotniki (ul. Wielkopolska 3-5), o godz. 20.00 w ramach cyklu Wieczory Złotnickie, odbędzie się niezwykły koncert, w którym zaprezentuje się: Berlińska Orkiestra Symfoniczna "Cappella Academica" Uniwersytu Humboldta w Berlinie.

Orkiestra ta, jest najstarszym istniejącym zespołem na uczelni. Może ona się poszczycić ponad czterdziestopięcioletnią tradycją muzyczną czyli regularnymi koncertami symfonicznymi utrzymanymi na najwyższym poziomie akademickim.

Z ciekawszych projektów Orkiestry należy wymienić: cykl koncertów zatytułowanych "Sound & Science" w 2005 roku, udział w Festiwalu Muzyczne Lato w Chorin w 2008 roku, a także wymiany z innymi orkiestrami uniwersyteckimi oraz trasy koncertowe do Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Francji, a także wielokrotnie do Włoch.
W swoja pięćdziesiątą rocznicę istnienia w 2013 "Cappella Academica"planuje swój wyjazd do Polski. Orkiestra składa się z około 75 muzyków - studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Humboldta w Berlinie, a także absolwentów, profesorów, lekarzy, pracowników instytucji akademickich i innych świeckich, kochających muzykę. Dyrygentem orkiestry jest Tobias Mehling. Repertuar zespołu obejmuje dzieła wszystkich epok począwszy od baroku, a na muzyce współczesnej kończąc.
W swoim jedynym koncercie we Wrocławiu Orkiestra zaprezentuje niezwykle atrakcyjny program symfoniczny, składający się z klasyki utworów muzyki poważnej.

PROGRAM KONCERTU:

Wolfgang Amadeusz Mozart - Uwertura do opery ?Dyrektor Teatru" KV 486
Piotr Czajkowski - Wariacje A-dur na wiolonczelę i orkiestrę op. 33
Wolfgang Amadeusz Mozart - Uwertura do opery ?Łaskawość Tytusa"€ś KV 621
Ludwig van Beethoven - Symfonia Nr. 1 C-Dur op. 21
Solistą wieczoru będzie wiolonczelista - Jonathan Weigle, a całość poprowadzi Tobias Mehling.


WSTĘP WOLNY!
Organizatorzy:
Musik Reisen Faszination (Baden-Baden, Niemcy)
Parafia Matki Bożej Różańcowej Wrocław-Złotniki
Dyrektor Artystyczny Wieczorów Złotnickich
Mariusz Kazubski
Zmieniony: Niedziela, 19 Maj 2013 18:44
 

Organizer


OPP

Fundacja została utworzona przez rodziców dzieci niepełnospraw- nych w celu niesienia pomocy po- trzebującym niepełnosprawnym:
  • dzieciom,
  • młodzieży,
  • dorosłym.

Doskonale znamy trudne realia codziennej nierównej walki na wielu płaszczyznach o tzw. „lepsze dni”.
Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Czytaj więcej

  

Podaruj nam 1% podatku!


Wspomóż działania Fundacji przekazując nam swój 1%. To nic nie kosztuje i jest bardzo proste. 1% potrącany jest z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu. Zdecyduj sam o jego alokacji!

Czytaj więcej ...